X

Zapisz się do naszego newslettera, a pierwszy skorzystasz z wyjątkowych ofert

[ -> Zapisz sie

Brody wychodzą z mody.Postaw na elegancję! Jaką golarkę wybrać?

2017-12-11Broda nie zawsze była modnym i atrakcyjnym atrybutem męskości. Za czasów Konstantyna Wielkiego nosili ją jedynie mężczyźni pogrążeni w żałobie i przestępcy. Jednym z największych zwolenników golenia zarostu w historii był Aleksander Wielki z Macedonii. Wymagał idealnie zgolonego zarostu od wszystkich żołnierzy ze swojej armii. 

Moda na brodę powoli znika z polskich ulic. Coraz więcej kobiet narzeka na kłującą i zaniedbaną twarz swojego mężczyzny. Panowie, pora się ogolić! Panie, pora sprezentować swojemu mężczyźnie porządną golarkę. Dziś prezentujemy garść ciekawostek dotyczących męskiego zasostu, praktyczne porady i celne podpowiedzi, jaką golarkę wybrać!

 


Włosy twarde, jak miedź 
Czy wiesz, że przeciętny mężczyzna na 1 cm2 skóry ma aż 615 włosów? To znaczy, że na całej męskiej brodzie, w zależności od predyspozycji genetycznych, znajduje się od 6 do nawet 25 tysięcy włosów! W ciągu 24 godzin przeciętnemu mężczyźnie rośnie około pół milimetra zarostu, a włosy te prawie nigdy nie rosną prostopadle do twarzy – kąt ich nachylenia wynosi od 30 do 60 stopni. Co ciekawe, owłosienie na twarzy jest najtwardsze, a jego sztywność porównywalna jest z właściwościami miedzi! To wymaga użycia naprawdę dobrej golarki, która poradzi sobie z każdym zarostem, niezależnie od poziomu jego twardości, kąta wzrostu czy kształtu męskiej twarzy.

Potrzebujesz: Golarki BRAUN Series 7 z inteligentną technologią soniczną generującą 10 000 mikrowibracji. Golarka ta pomaga złapać więcej włosów za jednym pociągnięciem i ścinać je głębiej niż kiedykolwiek wcześniej. To jedyna golarka na świecie, która automatycznie dostosowuje moc silnika do gęstości zarostu.

Sprawdź: BRAUN Series 7

 

Swędzenie, pieczenie, wrastające włoski

Czy wiesz, że przez całe swoje życie mężczyzna goli się przeciętnie… aż 20 000 razy?! O gładką twarz dba codziennie aż 75% mężczyzn, którzy zaczynają się golić w wieku około 14-16 lat. Zarost oznacza dla mężczyzn wiele lat zmagań ze swędzeniem, pieczeniem czy wrastającymi włoskami, które podrażniają cerę. To uciążliwe, zwłaszcza w przypadku mężczyzn o wrażliwej skórze. Jak sobie z tym radzić? Warto zainwestować w golarkę, która nie podrażni skóry, a jedonocześnie świetnie poradzi sobie z zarostem. 

Potrzebujesz: Golarki PHILIPS S 5400/26, która dzięki zastosowaniu systemu AquaTouch doskonale chroni skórę podczas golenia. System ostrzy MultiPrecision i zaokrąglony profil głowic dopasowuje się do kształtu męskiej twarzy i dba nawet o wrażliwą skórę. To wygodne golenie bez zacięć i skaleczeń.

Sprawdź: PHILIPS S 5400/26

Potrzebujesz: Golarki PHILIPS S 7370/12 z zapobiegającą tarciu powłoką z mikrogranulkami, która pozwala delikatnie i dokładnie golić wrażliwą skórę. Golarka łagodnie przesuwa się po twarzy i redukuje podrażnienia, pozostawiając gładką skórę i skutecznie usuwając nawet bardzo krótkie i spłaszczone włosy.

Sprawdź: PHILIPS S 7370/12


 Jak w toalecie?

Czy wiesz, że broda (a zwłaszcza długa) oznacza spore trudności z utrzymaniem higieny? Badania przeprowadzone przez laboratorium w Nowym Meksyku dowiodły, że brody są zanieczyszczone w podobnym stopniu, co toalety. W męskiej brodzie może znajdować się nawet 20 000 różnych bakterii. Jeśli zależy Ci na higienie, poznaj nasze propozycje.

Potrzebujesz: Golarki PHILIPS S 5510/45. Umożliwia ona ścięcie nawet bardzo gęstej, zaniedbanej brody dzięki funkcji wzmocnienia o 10%, które uzyskujemy po włączeniu trybu Turbo. Nakładany trymer pozwala przyciąć wąsy i bokobrody, a także szybko i bezboleśnie usunąć niechciane włosy z nosa i uszu.

Sprawdź: PHILIPS S 5510/45

Potrzebujesz: Golarki Braun Series 3 390cc z bazą Clean&Renew. Jej baza czyszcząca, wykorzystująca roztwór na bazie alkoholu, pozwala wyeliminować 99,999% wszystkich zarazków i bakterii. Badania dowodzą, że stosowanie bazy czyszczącej jest 10 razy bardziej higieniczne, niż zwykłe płukanie golarki pod bieżącą wodą.

Sprawdź: Braun Series 3 390cc

Jeśli, mimo wszystko, wciąż podoba Ci się broda na twarzy Twojego faceta, pamietaj, że wymaga ona sporo uwagi. Trzeba ją regularnie przycinać, formować, czesać, myć i używać odpowiednich, wysokiej jakości kosmetyków.