X

Zapisz się do naszego newslettera, a pierwszy skorzystasz z wyjątkowych ofert

[ -> Zapisz sie

Poznaj średniaki czyli dobre pralki ze średniej półki cenowej.

2018-01-29

 

Poznaj „średniaki”, czyli dobre pralki ze średniej półki cenowej.

Szukasz pralki, która świetnie działa, ale nie kosztuje tyle, co używane auto? To możliwe. Na rynku znajdziemy kilka modeli, które nie odstają funkcjonalnością od swoich droższych konkurentów i świetnie sprawdzą się w każdym domu. Przedstawiamy trzy „średniaki”, czyli bardzo dobre pralki ze średniej półki cenowej.

Pralka BEKO WMB 61242 PL PTM

Ta pralka świetnie sprawdzi się w domu pełnym dzieci i czworonogów. Jest praktyczna, łatwa w obsłudze, a dzięki innowacyjnym programom świetnie poradzi sobie z wypraniem każdej tkaniny. Posiada technologię AquaFusionTM, która zapobiega stratom proszku, dzięki czemu efektywność prania jest większa, a my oszczędzamy detergent i pieniądze. Program BabyProtect służy do prania ubranek niemowlęcych i odzieży osób cierpiących na alergie skórne. Wydłużone pranie w wysokiej temperaturze i dodatkowe intensywne płukanie pozwalają wyeliminować bakterie a jednocześnie całkowicie wypłukać środek piorący, którego obecność może być przyczyną alergii skórnych. Beko wyszło naprzeciw potrzebom wszystkich miłośników zwierząt domowych – zwłaszcza tych włochatych. Funkcja Pupil, wykorzystując wielokrotne płukanie i odwirowywanie, całkowicie usuwa sierść Twojego czworonożnego przyjaciela.

Dla rodzin, które bardzo często robią pranie opracowano program Daily Xpress –  powstał on z myślą o praniu lekko zabrudzonych, tkanin bawełnianych, np. po jednokrotnym użyciu. BEKO WMB 61242 ma klasę energetyczną A++. Produkty w tej klasie nie tylko pomagają podreperować rodzinny budżet, ale też dbać o środowisko naturalne. Model ten posiada elektroniczny system wyważania wsadu, który odpowiednio rozkłada pranie wewnątrz bębna, by zapewnić maksymalną stabilność urządzenia podczas wirowania. Dodatkowo wszystkie modele pralek Beko mają specjalnie zaprojektowaną ścianę w kształcie litery „S”, która redukuje wibracje. 

Sprawdź: BEKO WMB 61242 PL PTM

 

Pralka AMICA TAWE6123LSLDS

To kolejny energooszczędny model – tym razem w klasie energetycznej A+++. Dzięki temu pozwala zaoszczędzić nawet 21% energii elektrycznej w porównaniu do klasy energetycznej A+. W modelu tym można skrócić czas prania bez utraty jego skuteczności albo uruchomić pralkę w wybranym momencie dnia (np. po 24 godzinach). Auto sensor pozwala na automatyczny dobór ilości wody do rodzaju i wagi pranej odzieży. To kolejny model dostosowany do potrzeb małych dzieci i alergików. Program antyalergiczny świetnie sprawdzi się u osób o wrażliwej lub atopowej skórze. Podobnie, jak w poprzednim modelu, w pralce Amica zastosowano zawór, dzięki któremu środek piorący nie wydostaje się do węża odpływowego i zostaje w całości efektywnie wykorzystany. Na szczególną uwagę zasługuje tu trwały i niezawodny silnik, opracowany z myślą o wieloletnim działaniu pralki. Pralka Amica to również bardzo wysoka ochrona pranej odzieży dzięki bębnowi Pearl Drum. Za sprawą specjalnie opracowanej konstrukcji bębna ubrania są maksymalnie chronione przed uszkodzeniami.

Sprawdź: AMICA TAWE6123LSLDS


Pralka LG F2J5 QN4W

W niczym nie odstaje od poprzednich modeli, a dodatkowo zaskakuje wysoką energooszczędnością i kilkoma innowacyjnymi pomysłami. System automatycznego wykrywania załadunku sprawia, że pralka zużywa tylko tyle wody, ile jest konieczne do skutecznego wyprania i wypłukania odzieży. Czas trwania cyklu jest na bieżąco modyfikowany, by osiągnąć optymalne parametry prania. Natomiast bezpośredni napęd bębna wraz z technologią 6Motion DD, pozwalający na wykonywanie sześciu różnych kombinacji ruchów bębna, to idealne połączenie efektywnego czyszczenia z delikatnością prania ręcznego.

To nie koniec innowacyjnych rozwiązań zastosowanych w tym modelu. Technologia TurboWash™ wykorzystuje funkcje natrysku ciśnieniowego, co skraca czas prania, oszczędzając jednocześnie energię i wodę. Za sprawą technologii NFC, można wprowadzić do pralki dodatkowe programy, których brakuje w podstawowym zestawie. Jednym z takich programów jest np. delikatna bielizna. Natomiast dzięki funkcji inteligentnej diagnostyki Smart Diagnosis, zarówno użytkownicy, jak i firma serwisująca mogą szybko zdiagnozować wiele problemów związanych z pralką. Dodatkowo model ten jest bardzo ekonomiczny. Zmniejsza zużycie energii nawet o 15%, a zużycie wody nawet do 40% (dane zdobyte na podstawie testów przeprowadzonych przez Intertrek). Dzięki temu oszczędzamy jeszcze więcej niż w przypadku typowej pralki A+++. Jeśli dodamy do tego niezawodność pralki aż przez 22 lata (niezależny niemiecki instytut VDE potwierdził niezawodność silnika Direct Drive podczas testu 5000 cykli – to aż 22 lata użytkowania!) – pralka LG szybko i zdecydowanie wysuwa się na prowadzenie w tym pojedynku.

Sprawdź: LG F2J5 QN4W

Czytaj też:

Podstawy skutecznego prania ubrań i symbole na metkach

Symbole na pralce: co oznaczają?

Pralki ładowane od góry: która szybciej wypierze ubrania?

Dobre, bo polskie. Recenzja pralki AMICA TAWE 6123 LSLDS