X

Zapisz się do naszego newslettera, a pierwszy skorzystasz z wyjątkowych ofert

[ -> Zapisz sie

Rowenta czy Webber? Recenzujemy oczyszczacze powietrza.

2018-01-23


 

Rowenta czy Webber? Recenzujemy oczyszczacze powietrza

Bakterie, wirusy, roztocza – właśnie tak wygląda powietrze w Twoim mieszkaniu. Jeśli stoisz przed wyborem oczyszczacza powietrza – brawo. To znaczy, że poważnie myślisz o zdrowiu swojej rodziny i już za jakiś czas odczujesz pierwsze efekty tej zmiany. By ułatwić Ci wybór poniżej recenzujemy dwa modele oczyszczaczy, na które warto zwrócić uwagę w 2018 roku. 

Powietrze znajdujące się w naszych mieszkaniach często bywa jeszcze bardziej zanieczyszczone niż to, którym oddychamy na zewnątrz. Kurz, roztocza, bakterie, grzyby, pyłki roślin, spaliny i szkodliwe substancje wydzielane przez tworzywa sztuczne nieustannie podrażniają nasz układ oddechowy, powodują bóle głowy i wiele innych, poważniejszych chorób. Oczyszczacz powietrza to produkt, którego sprzedaż rośnie bardzo szybko. Jeśli jeszcze go nie masz – być może to najwyższa pora by zrobić coś dla siebie i zacząć nowy rok oddychając swobodnie.

Jaki oczyszczacz powietrza kupić?

Poniżej podajemy 6 najważniejszych funkcji i parametrów, na które trzeba zwrócić uwagę wybierając oczyszczacz powietrza.
  • system filtrowania – sprawdź, jak zbudowany jest zastosowany system filtrowania, czy radzi sobie z kurzem i sierścią zwierząt, pochłanianiem zapachów i alergenów, a przede wszystkim – z pyłem zawieszonym, czyli tzw. smogiem.
  • nawilżanie powietrza – to przydatna funkcja, która zapewnia łatwiejsze oddychanie, szybsze zasypianie, minimalizowanie ryzyka infekcji, łagodzenie objawów kataru i kaszlu.
  • jonizator – oczyszcza powietrze wytwarzając jony ujemne. To szczególnie przydatna funkcja w pomieszczeniach, w których znajdują się sprzęty elektroniczne (które wytwarzają jony dodatnie i przyciągają kurz).
  • lampa UV – lampa UV jest odpowiedzialna za likwidację bakterii, roztoczy, wirusów i grzybów.
  • wydajność urządzenia – zwykle podawana w metrach kwadratowych pomieszczenia, do którego oczyszczacz został przewidziany.
  • ilość powietrza, które oczyszczacz potrafi przerzucić w ciągu godziny – dzięki temu możemy oszacować ile razy w ciągu godziny powietrze zostanie oczyszczone.

Rowenta czy Webber?

Wybierając oczyszczacz powietrza pamiętajmy, by nie sugerować się niską ceną. W większości przypadków tani oczyszczacz po kilku latach okazuje się znacznie droższy od takiego, który na wstępie kosztuje dwa/trzy razy więcej (np. za sprawą konieczności częstej wymiany filtrów). Poniżej przedstawiamy dwa modele oczyszczaczy z wysokiej półki. Który okaże się lepszy w Twoim domu?

Oczyszczacz-nawilżacz powietrza WEBBER AP 9405B

To urządzenie z zaawansowanym systemem filtracji, który zatrzymuje 99,9% zanieczyszczeń (alergeny, kurz, pyłki, VOC czyli lotne związki organiczne, smog oraz nieprzyjemne zapachy). Oczyszczacz Webber posiada jonizator oraz nowoczesną lampę UV-C, która eliminuje bakterie, grzyby, wirusy i roztocza. Ma również funkcję nawilżania powietrza, dzięki czemu korzystnie wpływa na zdrowie domowników, łagodząc objawy kataru i kaszlu, poprawiając samopoczucie i wyraźnie podnosząc komfort życia. Atrakcyjny design urządzenia i jego niewielki rozmiar sprawia, że oczyszczacz wpasuje się w wystrój każdego nowoczesnego wnętrza. Sterowanie urządzeniem jest proste, wygodne i intuicyjne. Oczyszczacz ten świetnie sprawdzi się w mieszkaniach alergików.

Zobacz: WEBBER AP 9405B

Oczyszczacz powietrza ROWENTA PU6020

Oczyszczacz Rowenta Intense Pure Air to przede wszystkim wysoka wydajność i inteligentny system filtrujący. Urządzenie dzięki czterem poziomom filtracji usuwa z otoczenia 99,95% zanieczyszczeń. Każdy poziom oczyszczania przeznaczony jest na inny rodzaj cząstek:
  1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe cząstki (kurz, ludzkie i zwierzęce włosy itd.).
  2. Filtr z węglem aktywnym: pochłania zapachy, gaz i lotne związki organiczne.
  3. Filtr HEPA: eliminuje pleśń, roztocza kurzu i pyłki, smog, bakterie, wirusy itp.
  4. Opatentowany filtr NanoCaptur: eliminuje z powietrza formaldehyd – najbardziej szkodliwy związek zanieczyszczający powietrze. 
Oczyszczacz Rowenta jest wyposażony w dwa czujniki zanieczyszczeń (czujnik cząstek oraz czujnik gazu), które mierzą ilość zanieczyszczeń występujących w domu. W zależności od poziomu wskaźnik jakości powietrza zmienia kolor, a prędkość filtracji jest automatycznie dostosowywana do warunków. Wszystko to w celu zapewnienia optymalnej jakości powietrza. Co ważne, w modelu tym istnieje również możliwość wyciszenia pracy urządzenia na noc.

Zobacz: ROWENTA PU6020

Coraz więcej Polaków zdaje sobie sprawę z tego, że oczyszczacz powietrza to dzisiaj niezbędny element wyposażenia mieszkania. Pamiętaj, że niezależnie od tego, który model wybierzesz, podejmiesz dobrą decyzję, bo zadbasz o zdrowie swojej rodziny.

Coraz więcej Polaków zdaje sobie sprawę z tego, że oczyszczacz powietrza to dzisiaj niezbędny element wyposażenia mieszkania. Pamiętaj, że niezależnie od tego, który model wybierzesz, podejmiesz dobrą decyzję, bo zadbasz o zdrowie swojej rodziny.

Czytaj też:

Odetchnij z ulgą: 5 sposobów na oczyszczanie powietrza w mieszkaniu

Jaki odkurzacz wybrać?

4 pomysły na prezent dla kobiety z różnych półek cenowych