X

Zapisz się do naszego newslettera, a pierwszy skorzystasz z wyjątkowych ofert

[ -> Zapisz sie

Suszarka do ubrań.7 powodów, za które ją pokochasz.

2017-11-17

 
 
Słyszysz: suszarka do ubrań, myślisz: głośne ustrojstwo, które gabarytami zajmuje pół łazienki, a w zasadzie wcale nie jest niezbędne do życia. Jedyną korzyścią płynącą z jej posiadania, jaka przychodzi Ci do głowy, jest… wysuszenie ubrań. Spokojnie, też tak miałam. Aż do pewnego piątku.

Był piątek, kiedy na przyjęciu urodzinowym przyjaciółki, ktoś wylał mi na bluzkę pół kieliszka czerwonego wina. O, jakaż była moja irytacja – tym bardziej, że bluzka całkiem nowa. Wszystkie zgodnie uznałyśmy, że trzeba ją jak najszybciej uprać. Magda, solenizantka, stwierdziła, że wrzuci ją do pralko-suszarki i za godzinę będzie jak nowa. „O nie, nie!” – pomyślałam. „Jak to, wypierze i wysuszy? Ta bluzka się do tego nie nadaje. Będzie potem zniszczona i pognieciona”.

– Zdejmuj – powiedziała Magda.

Mija rok odkąd w moim domu na dobre rozgościła się suszarka do ubrań. To rok, który zmienił moje codzienne życie. Dzisiaj już wiem, że ten niepozorny sprzęt potrafi niewyobrażalnie uprościć żmudne czynności związane z praniem. Poniżej przedstawiam 7 powodów, za którą ją pokochałam.
 
1. Koniec z rozwieszaniem

Suszarka do ubrań zwalnia nas z przykrego obowiązku rozwieszania mokrych ubrań. Sam kontakt z mokrym praniem nie należy moim zdaniem do najprzyjemniejszych, a kwestia tego, kto ma rozwiesić ubrania stanowiła zawsze przedmiot moich burzliwych negocjacji z mężem.Właśnie dlatego jest to dla mnie jedna z najważniejszych zalet suszarki automatycznej lub pralko-suszarki. Jeśli masz tę drugą – jeszcze lepiej! Nie musisz przekładać mokrych ubrań z jednego urządzenia do drugiego. Wystarczy włączyć odpowiedni program. 
 
2. Oszczędność czasu

To szczególnie ważne przy dużej rodzinie i – co za tym idzie – ogromnej ilości prania. Suszarka do ubrań wyraźnie oszczędza nasz czas. Pranie suszone jest strumieniem gorącego powietrza, które następnie przedostaje się do filtra i tam jest oczyszczane albo, w przypadku niektórych typów suszarek, wydostaje się na zewnątrz. W niektórych pralko-suszarkach proces prania i suszenia trwa zaledwie 60 minut (zobacz: Pralko-suszarka ELECTROLUX EWW1476WD). 
 
 
 
3. Więcej miejsca

Wraz z kupnem suszarki do prania, z mojego mieszkania zniknęła zwykła, rozkładana suszarka, wieszaki pod sufitem oraz sznurki do zawieszania bielizny. Latem nie muszę już wystawiać prania na balkon, a zimą nie narażam rodziny na niebezpieczeństwo, susząc ubrania na kaloryferze (czytaj pkt 7). Standardowa suszarka do ubrań lub pralko-suszarka nie zajmuje wiele miejsca – ma wymiary typowej pralki, tj. ok. 64 x 60 x 85 cm. 
 
4. Mniej sierści

Znasz to uczucie bezradności i rozczarowania, gdy przy wyjmowaniu ubrań z pralki znajdujesz na nich sierść swojego pupila? Ja też… Na szczęście już o nim zapomniałam. Jako właścicielka psa stwierdzam że każdy, kto ma w domu zwierzęta, zasługuje na suszarkę do ubrań. Dzięki nowoczesnym modelom możemy skutecznie pozbyć się uciążliwej sierści psa lub kota. Podczas suszenia sierść jest wydmuchiwana z tkaniny. Później należy ją jedynie usunąć z filtra. 
 
 
 
5. Szybkie odświeżenie ubrań

Odświeżanie rzeczy trwa zaledwie 2–3 godziny, dzięki czemu nawet nagły, spontaniczny wyjazd na urlop nie stanowi problemu. W suszarce możesz odświeżyć ubrania, używając odpowiedniego, parowego programu. Ten sam program niemal zastępuje prasowanie. Odświeżone ubrania pięknie pachną, bo nie grozi im przesiąknięcie przeróżnymi domowymi zapachami. Droższe modele mają dodatkowo nadmuch zimnego powietrza po skończonym cyklu. Dzięki temu pranie ma świeży zapach i nie jest wygniecione.

6. Koniec ze żmudnym prasowaniem

Prasowanie to coś, co traktowałam do tej pory jak przykry obowiązek i czego unikałam jak ognia. Suszarka pozwoliła mi raz na zawsze zapomnieć o trudnościach z wyprasowaniem męskich koszul i damskich bluzek, wykonanych z „trudnych” tkanin. Funkcja SteamCare w dobrych suszarkach sprawia, że suszenie parowe jest bardzo delikatne i nie powoduje zagnieceń (zobacz: Suszarka kondensacyjna WHIRLPOOL AWZ 9CD PRO).

7. Zdrowie

Nie muszę już obwieszać kaloryferów mokrymi ubraniami, co wpływa pozytywnie na zdrowie mojej rodziny. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że suszenie prania na grzejnikach uniemożliwia ciepłu docieranie do pomieszczenia, wytwarzając przy tym wilgoć, a przez to stwarza dobre warunki dla rozwoju pleśni.

Czytaj też:

Symbole na pralce: co oznaczają?

Podstawy skutecznego prania ubrań i symbole na metkach

8 sposobów na dokładniejsze i szybsze prasowanie (nawet bez deski do prasowania)